شرکت خدمات سیاحتی و جهانگردی پرواز قو در مهر ماه سال 82 توسط موسسین تاسیس شد.شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی پرواز قو (سهامی خاص) با موضوع فعالیت بند (ب) رزرو جا (هتل،متل و ...) اخذ روادید (ویزا) و برگزاری تورهای انفرادی و گروهی از سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مجوز گرفت. یکی از اهداف شرکت پرواز قو تولید تورهای محلی (گشت های یکروزه) جهت بازدید گردشگران داخلی و خارجی است تا استمرار حضور گردشگران و تمدید اقامت آنها را در شمال در پی داشته باشد.
این شرکت در زمینه رزرو بلیت کلیه ایرلاین ها درتمامی مسیرهای داخلی و خارجی،رزرو بلیت قطار، رزرو ویلا و متل در شمال ایران و رزرو هتل و هتل آپارتمان در شهرهای مختلف، به فعالیت مشغول است. صدور آنلاین بیمه نامه های مسافرتی، ویزای کلیه کشورها و  گواهینامه بین المللی ،برگزاری  تورهای خرید و گشت های یکروزه برگزاری اردوهای دانش آموزی و دانشجویی و همچنین  اجرای تخصصی تور زمینی ارمنستان در غرب مازندران از دیگر فعالیت های این شرکت میباشد.
مکان شرکت در ابتدای تاسیس مازندران ،شهرستان عباس آباد،شهر سلمانشهر( متل قو ) ،خیابان دریاگوشه ضلع جنوبی ساختمان امیر بوده که در سال 86 شرکت به مکان فعلی سلمانشهر، سی سرا ،ساختمان قوی آبی منتقل شده است و فعالیت های جدیدی را نیز شروع کرده است.